افزایش صادرات صنایع دستی استان یزد تا ۷۴۸۲ دلار

0
278

نشریه پروانه . 

، حمیدرضا نصیری‌زاده صبح امروز در نشست شورای اداری استان یزد که با حضور قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به سخنرانیهای مقام معظم رهبری و ۱۰ فرمان اقتصاد مقاومتی، ۹ کارگروه اقتصاد مقاومتی در استان یزد تشکیل شد.

وی گفت: یکی از مهمترین مباحثی که در کارگروه‌ها در تمام استان تبیین، شد، مفهوم اقتصاد مقاومتی بود که در شهرستانهای یزد و برای تمام مسئولان و دست‌اندرکاران مطرح شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان یزد با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری یک الگوی اقتصادی است، گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی هم بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی و هم دولت‌مردان باید برنامه داشته باشند.

نصیری‌زاده تشکیل ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد را نخستین اقدام برای تحقق این سیاست اقتصادی در استان دانست و افزود: تاکنون ۱۳ جلسه با ۴۱ دستور کار و بیش از ۵۰ مصوبه در این ستاد انجام شده است.

۹ درصد افزایش صادرات در استان یزد

وی افزود: کارگروه‌های تخصصی ۹ گانه تاکنون بیش از ۲۰ جلسه تخصصی با بالغ بر ۵۰ مصوبه داشته‌اند که پس از تصویب برنامه‌ها هم پیگیری اجرای برنامه‌ها را به صورت کامل انجام داده‌اند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان یزد گفت: تا پایان سال گذشته، ۱۰۳ پروژه معرفه شده بود ولی الان تعداد پروژه‌های قابل واگذاری به ۲۹۰ پروژه رسیده است.

نصیری‌زاده خاطرنشان کرد: ۵ پروژه به صورت خیری واگذار شده و ۱۰ نفر دیگر هم برای واگذاری پروژه‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند که در حال بررسی درخواستهای آنها هستیم.

وی در ارتباط با طرح رونق تولید استان گفت: تا ۲۷ مهر امسال دو هزار و ۱۰۸ واحد در این طرح ثبت نام کرده‌اند که در مجموع ۵۶۳ مورد با ۴۸۲ میلیارد تومان به بنگاه‌های تولیدی پرداخت شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان یزد در ارتباط با توسعه صادرات غیر نفتی استان یزد و رفع موانع آن گفت: صادرات بالغ بر هفت هزار و ۴۵۰ دلار صنایع دستی استان با ۹ درصد افزایش از مهمترین برنامه‌هایی است که در این زمینه انجام شده است.

نصیری‌زاده گفت: کارگروه صادرات غیر نفتی استان یزد پیشنهاد تشکیل گمرک تخصصی نساجی را مطرح کرده که در حال حاضر در حال بررسی این طرح هستیم.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here